Канада розширює підтримку переселення українців

Канада розширює підтримку переселення українців

Канада залишається непохитною у своєму зобов’язанні вітати громадян України та їхні сім’ї й надавати безпечний притулок, поки в їхній рідній країні триває війна, саме тому Канада розширює підтримку переселення українців. Адже подорож переселенців не закінчується, коли вони приїжджають до Канади, і ми працюємо над тим, щоб надати додаткову підтримку українцям, коли вони приїдуть.

Шановний Шон Фрейзер, міністр імміграції, біженців та громадянства, оголосив, що Канада пропонує тимчасову федеральну підтримку, щоб допомогти українцям оселитися в їхніх нових громадах. Послуги Програми поселення (Settlement Program), які зазвичай доступні лише для постійних мешканців, незабаром будуть продовжені до 31 березня 2023 року для тимчасових резидентів Канади, які мають право на отримання дозволу в рамках Канадсько-українського дозволу на екстрені поїздки (CUAET). Канада запровадила цей надзвичайний тимчасовий захід, спрямований на підтримку українців, які прибувають за спеціальним, прискореним шляхом тимчасового проживання.

Серед ключових послуг, які будуть доступні українцям, коли вони оселяться у своїх нових громадах:

 • мовні курси;
 • інформація та орієнтація на життя в Канаді, наприклад, допомога із зарахуванням дітей до школи;
 • інформація та послуги, щоб допомогти отримати доступ до ринку праці, включаючи наставництво, спілкування, консультування, розвиток навичок та навчання;
 • діяльність, яка сприяє зв’язкам із громадами;
 • оцінки інших потреб, які можуть мати українці, та направлення до відповідних установ;
 • послуги, орієнтовані на потреби жінок, літніх людей, молоді та ЛГБТК;
 • інші види підтримки, доступні через Програму поселення (Settlement Program).

Послуги по Програмі поселення надаються через понад 550 агентств по всій Канаді. Уряд Канади продовжить тісну співпрацю з провінціями та територіями, які мобілізуються для підтримки українців, які прибувають до Канади. Вони відіграють ключову роль у допомозі тимчасовим мешканцям через поселення та соціальні послуги.

Починаючи з початку квітня 2022 року, Канадський Червоний Хрест, на підтримку уряду Канади, надаватиме послуги прибуття в міжнародні аеропорти Торонто, Едмонтону та Ванкуверу. Ця підтримка включає надання послуг перекладу, а також надання інформації мовою, яку вони вибирають, щоб допомогти українцям зв’язатися з державними та комунальними послугами.

Ми також створили систему управління та співпраці, яка об’єднає керівництво сектору поселень, представників провінцій та територій, Конгрес українців Канади, Канадський Червоний Хрест, федеральних партнерів та інших зацікавлених сторін. Ця ініціатива сприятиме комунікації та співпраці щодо реагування (на проблеми) українців та допоможе сортувати логістику для грошових пожертв і волонтерів.

Міністерство імміграції звільняє певних осіб, які становлять низький ризик (безпеці Канади), від надання біометричних даних у кожному конкретному випадку на розсуд особи, яка приймає рішення. Біометрія наразі є обов’язковою умовою до прибуття в Канаду для більшості громадян України. Міністерство імміграції покладається на біометричні дані для керування ідентифікацією та забезпечення цілісності візових програм Канади. Збір біометричних даних є важливою складовою процесу перевірки безпеки для захисту безпеки канадців та громадян України, коли вони прибувають на канадську землю. Пом’якшення вимог до біометричних даних забезпечить якнайшвидше та максимально безпечне прибуття громадян України до Канади.

Читайте також: Canada-Ukraine Authorization for Emergency Travel (CUAET)

Інститут національного страхування (Service Canada) співпрацює з партнерами з надання послуг, щоб надавати українцям інформацію про програми та послуги уряду Канади, зокрема номер соціального страхування (SIN), у тому числі через SIN клініки, які доставляють у зручні місця. Щоб допомогти новачкам з України знайти доступні вакансії, уряд також запустив веб-сторінку з базою вакансій для українців (Job Bank Jobs for Ukraine), включаючи інформаційний лист українською мовою, 17 березня 2022 року. З моменту запуску сайт переглянули близько 96 тисяч разів.

Канадці активно допомагають українцям. Разом із нашими партнерами Канада розширює підтримку переселення українців та всіляко буде вітати українців у наших громадах та надавати підтримку, необхідну для процвітання, доки вони не зможуть безпечно повернутися додому.

Швидкі факти

 • Міністерство імміграції, біженців та громадянства Канади (IRCC) отримало понад 80 тисяч заяв CUAET. Ключові показники оновлюються щотижня.
 • З початку квітня Канадський Червоний Хрест пропонує послуги з прийому тимчасових мешканців з України по 12 годин на добу в одному аеропорту. Послуги за викликом у неробочий час доступні 24 години на добу, 7 днів на тиждень і доступні за місцевими та міжнародними номерами телефону. Послуги доступні англійською, французькою, українською та російською мовами.
 • Канадський Червоний Хрест матиме досвідчених медиків та спеціалістів із психічного здоров’я на місці, щоб допомогти направити тих, хто потребує медичної допомоги, або хто, можливо, не може впоратися з впливом на їхнє психічне здоров’я, до відповідних постачальників послуг.
 • Інформація буде надана людям, які прибувають до основних пунктів призначення по всій країні (включаючи Торонто та Едмонтон з 1 квітня 2022 року та Ванкувер наступного тижня).
  • перелік критичних послуг (наприклад, кризові лінії та центри психічного здоров’я)
  • поради щодо того, як оселитися в їхній громаді, включно з інструкціями про те, як отримати номер соціального страхування (SIN), медичну картку та водійські права, а також як зареєструватися на вакансію через Job Bank
  • контактна інформація для агентств по переселенню (settlement agencies)
  • інформація про доступні послуги з поселення, включаючи провінційні послуги та підтримку тимчасових іноземних працівників, такі як оцінка мови, підтримка поселення та реєстрація дітей у школах
 • На додаток до нашої поточної мережі візових центрів, ми створили додаткові пункти збору біометричних даних і збільшили потужність існуючих, якщо цього вимагає попит. Клієнти повинні відвідати сторінку Де здати відбитки пальців і фотографію (біометрію), щоб знайти найближчий пункт обслуговування.
 • Усі заявники на візу проходять стандартну перевірку та ретельно перевіряються перед приїздом до Канади.
 • CUAET – це шлях тимчасового проживання, а не потік біженців.
 • Ті, хто бажає іммігрувати до Канади назавжди, можуть подати заявку на постійне проживання за різними імміграційними програмами та потоками. Міністерство імміграції також розробляє спеціальний потік постійного проживання для возз’єднання сімей українців.
 • Міністерство імміграції створило спеціальний канал обслуговування імміграційних запитів для українців, доступний для клієнтів як у Канаді, так і за кордоном за номером 613-321-4243. Клієнти можуть додати ключове слово «Ukraine2022» до кризової веб-форми Міністерства імміграції зі своїм запитом, і цей запит буде пріоритетним.

Якщо Ви з України, та Вас цікавить імміграція в Канаду, радимо забронювати індивідуальну консультацію про можливості імміграції для українців з Олегом Шиндлером, ліцензованим канадським імміграційним консультантом.

Facebook Комментарии